Image

Dieta o niskim ładunku glikemicznym

-jest dostępna w kalorycznościach 1000-2000

 

 Ten rodzaj diety jest przeznaczony głównie dla osób mających problem z cukrzycą, ale także świetnie się sprawdzi dla każdego, kto chce zadbać o swoją gospodarkę węglowodanów. Ładunek glikemiczny pozwala nam na określenie wartości, jakości oraz rodzaju węglowodanów, które znajdziemy w swoim posiłku. Odpowiednia, nie za duża podaż cukru do krwi jest bardzo istotna nie tylko dla cukrzyków, ale i dla osób dbających o swoje zdrowie i sylwetkę. Jeśli pragniesz wyeliminować ze swojego życia zbędne węglowodany i cukier, a przy tym nie tracić przyjemności z jedzenia, ta opcja jest dla Ciebie!

 Dieta o niskim ładunku glikemicznym ogranicza przede wszystkim produkty przetworzone, a stawia na naturalne pożywienie, w głównej mierze warzywa i owoce. Wszelkie produkty o niskiej zawartości tłuszczu, mięsa i ryby oraz głównie rośliny strączkowe – zawierają niski ładunek glikemiczny i są także główną bazą tej diety.

 Indeks glikemiczny to pojęcie bardzo podobne, ale różni się tym, że nie uwzględnia ilości pożywienia, a więc często może być nie do końca zgodny z prawdą. Dlatego my idziemy o krok do przodu i  gwarantujemy dietę o niskim ładunku glikemicznym, która powstaje dzięki dogłębnej analizie wszystkich produktów i zapewnieniu najlepszej, najzdrowszej opcji, która niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych!