Catering Dietetyczny
Właśnie znalazłeś
Dietę dla Siebie!

Hashimoto

Dieta HASHIMOTO jest przeznaczona dla osób z chorobami tarczycy, w szczególności Hashimoto. Program wyklucza soję, warzywa krzyżowe i zakłada niski ładunek glikemiczny potraw.

W diecie wykluczamy:

  • soję (łącznie z mlekiem sojowym; jednak stosujemy tofu, czyi sfermentowaną soję)
  • wszystkie warzywa krzyżowe
  • program zakłada również niski ładunek glikemiczny potraw.

 

Przyczyny rozwoju Hashimoto nie są w pełni znane, ale uważa się, że istotną rolę w jej rozwoju odgrywają predyspozycje genetyczne oraz czynniki środowiskowe. Chorują osoby w różnym wieku, zarówno kobiety jak i mężczyźni, jednak dane epidemiologiczne wskazują na największą zachorowalność wśród kobiet pomiędzy 30. a 50. rokiem życia.

W leczeniu istotne znaczenie ma styl życia, którego główną składową jest nasz codzienny sposób odżywiania. W wielu pracach naukowych dotyczących choroby Hashimoto podkreśla się rolę sposobu żywienia oraz prawidłowej podaży składników odżywczych w jej powstawaniu oraz przebiegu. Odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednich składników odżywczych wykorzystywanych do syntezy hormonów tarczycy oraz unikanie produktów, które mogą ten proces zaburzać, stanowią ważne czynniki wspomagające leczenie.

Aby wspierać prawidłową czynność gruczołu tarczycowego codzienne menu powinno być zgodne z zasadami prawidłowego żywienia, dostarczać odpowiednich ilości pełnowartościowego białka, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów o niskim IG, jak również żelaza, selenu, jodu, cynku, witamin antyoksydacyjnych oraz witaminy D i B12.

Jednocześnie dbamy o smak i różnorodność tak, aby Podopieczni korzystający z tego Programu nie mieli poczucia, że są na diecie.

NOWOŚCI :

Dane kontaktowe

Zachęcamy do kontaktu
-w razie pytań bądź wątpliwości.

570 794 540
zamowienia@DietaToPodstawa.pl
Pon. - Pt. 09:00 - 15:00
Sob.-Nd. Biuro nie pracuje

Call Now Button